Na co pomaga olejek sosnowy

Olejek sosnowy to ulubieniec wszystkich miłośników leśnych spacerów i natury. Ma on piękny, świeży aromat, który przywodzi na myśl wędrówki po pięknym, zielonym lesie iglastym. Doskonale sprawdza się w aromaterapii, gdyż pozwala skutecznie się zrelaksować, odprężyć i przenieść się myślami w piękną, leśną krainę. Idealnie nadaje się również do aromatyzacji wnętrz. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co jest olejek sosnowy, zapraszamy serdecznie do naszego artykułu.

 

Olejek sosnowy – właściwości

Olejek sosnowy doceniany jest od lat. Często wykorzystywany jest w medycynie alternatywnej. Ma on właściwości przeciwgrzybicze, antybakteryjne i odkażające. Często stosowany jest przez osoby zmagające się z trądzikiem i chorobami skóry. Olejek sosnowy wykazuje także właściwości antyseptyczne i przeciwdrobnoustrojowe. Z tego względu stosowany jest do przygotowywania inhalacji. Doskonale oddziałuje na górne drogi oddechowe. Ponadto świetnie sprawdza się w aromaterapii. Ułatwia on zasypianie, obniża stres i koi nerwy.

 

Olejek sosnowy – zastosowanie

Gdy już wiesz, na co jest olejek sosnowy, zapewne jesteś ciekaw, jak można go wykorzystać. Otóż przede wszystkim doskonale nadaje się jako środek do inhalacji. Wystarczy wlać kilka jego kropli do miski z wodą i wdychać opary, pod przykryciem np. z ręcznika. Dzięki temu skutecznie oczyścisz swoje drogi oddechowe, pozbędziesz się kataru i pomożesz organizmowi w walce z drobnoustrojami.

Olejek sosnowy to również świetny środek do aromaterapeutycznej kąpieli. Aby ją przygotować, wystarczy wlać kilka jego kropli do wanny wypełnionej wodą. Dzięki takiej kąpieli skutecznie się odprężysz, zrelaksujesz, zmniejszysz napięcie i zredukujesz stres.

Olejek sosnowy możesz również wlać do dyfuzora lub kominka w celach aromaterapeutycznych. Szczególnie polecany jest on przed snem oraz przy nerwobólach. Dzięki niemu szybciej zaśniesz, pozbędziesz się napięciowych bólów głowy i poprawisz samopoczucie.

 

Jak pachnie olejek sosnowy?

Zapach olejku sosnowego zachwyca swoją świeżością i intensywnością. Ma on drzewną woń, przywodzącą na myśl iglasty las. Co zaskakujące można w niej wyczuć także nuty octu winnego. Olejek sosnowy doskonale nadaje się do aromatyzacji pomieszczeń i aromaterapii. Jego zapach jest intensywny, lecz niedrażniący. Zmniejsza on bóle głowy i napięcia nerwowe. Do aromatyzowania pomieszczeń polecany jest przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Nadaje niezwykły klimat, wprowadza do wnętrza ciepłą atmosferę, a dodatkowo dba o samopoczucie domowników.

 

Gdzie można kupić olejek sosnowy?

Gdy już wiesz, na co jest olejek sosnowy i jakie są jego właściwości, zapewne zastanawiasz się, gdzie możesz go kupić. Otóż dostępny jest on w naszym sklepie internetowym na stronie: https://pachnacaszafa.pl/produkt/olejek-kuszaca-sosna/. Produkt ten zamknięty jest w 10-mililitrowej buteleczce i wyróżnia się bardzo wysoką jakością oraz wydajnością. Ma piękny, intensywny zapach, w którym można wyczuć nie tylko nuty sosny, ale również wanilii, suszonych owoców i drzewa sandałowego. Oferowany przez nas olejek “Kusząca sosna” przeznaczony jest do aromatyzowania pomieszczeń. Wystarczy wlać kilka jego kropli do dyfuzora elektrycznego, kominka ceramicznego, kaloryferowego nawilżacza powietrza bądź  na kwiatowy susz, aby wypełnić przestrzeń jego niezwykłą wonią. Olejek “Kusząca sosna” działa pobudzająco i energetyzująco. Pozwala się zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu. Doskonale sprawdza się u osób przemęczonych umysłowo, które potrzebują chwili wytchnienia. Warto po niego sięgnąć w okresie zimowym, aby wypełnić przestrzeń cudowną, świąteczną atmosferą.

Warto dodać, że nasz olejek sosnowy kupisz w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapraszamy serdecznie do zakupu, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Jesteś przekonani, że będziesz oczarowany zapachem naszego olejku “Kusząca sosna”. Dzięki niemu przeniesiesz się do pięknego, zielonego lasu, wypełnionego zapachem świeżego igliwia.